Spalio 4 d., 9:49 val. iš Jonavos į Vilnių važiuojančiame traukinyje vyks pamoka, padėsianti išsiaiškinti, kaip ir kur senajame žemyne gimė kultūra. Pamoka-protmūšis „Kultūros gimimas“ traukinio vagone leis pasitikrinti jau turimas žinias ir išsiaiškinti tai, ko dar nežino ne tik Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokiniai, bet ir kiti keliautojai. Atvykę į Vilnių, moksleiviai patys   praktiškai išbandys, kaip gimsta kultūra šiandien: dalyvaus Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos muzikos edukacijoje „Tapk kompozitoriumi“ bei išbandys scenografo darbą Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kūrybinėse dirbtuvėse, kurdami antikos teatro scenografiją ir kostiumus. Keliaudami namo (17:47 val.), mokiniai dalinsis įspūdžiais ir reflektuos.

Pasak netradicinę pamoką rengiančios „Renkuosi mokyti!“ mokytojos Ingos Šviesaitės, iniciatyva „Traukiniu į pamoką!“ siekiama parodyti, kokia įdomi ir kūrybinga yra mokytojo profesija bei priminti, kad mokytis galime visur, ne tik mokykloje ir klasėje. „Mokymasis netradicinėse erdvėse leidžia atitrūkti nuo rutinos, sudaro mokiniams ir mokytojams galimybę išeiti iš savo komforto zonos, paieškoti kito kampo ar sprendimų, moko prisitaikyti prie duotų aplinkybių ir jas išnaudoti kaip galima geriau. Tai kūryba, tai galimybė veikti kitaip, tai, galų gale, įdomu!“, – pasakoja I. Šviesaitė.

Pasak mokytojos, mokymosi netradicinėse erdvėse privalumų yra ir daugiau: mokiniai geriau supranta nagrinėjamą temą, būna labiau motyvuoti, praktiškai pamato, prisiliečia ir išbando tai, kas neįmanoma klasėje ar prie kompiuterio. Dėl to gerėja mokinių pasiekimai, atsiranda gilesnis mokymosi prasmės suvokimas. Svarbu ir tai, kad su žiniomis įgyjama ir gyvenimiškos patirties, pavyzdžiui, kaip keliauti traukiniais. Daugeliui mokinių tai bus pirma tokia kelionė.

„Skatiname mokymąsi per patirtis ir pažinimą. Kelionė traukiniu būtent tuo ir žavi – dėl naujų atradimų ir unikalių patirčių.  Tikime, kad  kelionės ekologiška susisiekimo priemone ugdys pažinimo kultūrą ir tai taps nauju įpročiu toliau tyrinėjant nuostabią mūsų Lietuvą kartu su šeimos nariais ir draugais“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos vadovas Linas Baužys.

Bilietą į pamoką traukinyje gali įsigyti kiekvienas norintis www.traukiniobilietas.lt. Kitus iniciatyvos maršrutus ir pamokos rasite www.renkuosimokyti.lt

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ siekia stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Projektą įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. Planuojama, kad projekte iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, jis pasieks 25 tūkst. mokinių.

Daugiau informacijos:

Kornelija Kunigonytė

Komunikacijos koordinatorė

Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!

T. 8682 62 448

Jūs esate čia: Pradžia Traukiniu į pamoką: mokytojai savo profesinę šventę pasitinka kviesdami mokytis kitaip