Vokiečių kalbos konkursas

I etapo užduotis buvo labai paprasta ir tuo pačiu sudėtinga – sukurti mobiliuoju telefonu trumpą filmuką (iki 2 min.), koliažą arba padaryti nuotrauką ir iki kovo 4 d. nusiųsti vertinimo komisijai. Svarbiausia sąlyga – turi būti bent penki vokiški žodžiai, ir darbo tema susijusi su futbolu. Ypatingas vertintojų dėmesys skiriamas kūrybinio darbo originalumui, kūrybiškumui, šmaikštumui. Savo darbus pateikė 38 komandos. Kiekviena komanda galėjo būti sudaryta iš 6 moksleivių, besimokančių 5 – 6 klasėse. Galimybę dalyvauti turėjo ir mergaitės, nes komandoje žaisti privalėjo ir mergaitės, ir berniukai, ir ne mažiau, kaip 2 tos pačios lyties atstovai.

Jonavos R.Samulevičiaus progimnazijos komandos „Deutschfans“darbas įvertintas pakvietimu į šalies finalą kartu su 14 kitų originaliausius, kūrybiškiausius, šmaikščiausius darbus pateikusių komandų. Visos tos komandos susitiko Kaune Nacionalinės futbolo akademijos manieže, siekdamos didelio prizo – kelionės į Berlyną visai komandai.

Pirmoje konkurso dalyje komandos, suskirstytos į tris grupes, stotelių principu (skirtingose vietose laukė skirtingų tipų užduotys ir namų darbas – pristatymas) atliko testų užduotis, susijusias su vokiečių kalbos žiniomis. Vertinimo komisijai patiko Jonavos R.Samulevičiaus progimnazijos komandos „Deutschfans“ parengto namuose prisistatymo pabaiga, kai mokiniai iškėlė raudonas korteles futbolui be vokiečių kalbos. „Deutschfans“pasirodė geriausiai (kartu su konkursą nugalėjusia komanda) spręsdami užduotis apie futbolą, komandas, „futbolišlas“ šalis. Bendroje viktorinos įskaitoje liko treti.

Smagiausia, tačiau daugiausia fizinių jėgų ir ištvermės pareikalavusi konkurso dalis – futbolo minivaržybos. Kiekvienos grupės (jų buvo trys po 5 komandas) nariai po 7 minutes varžėsi tarpusavyje, kurie bus taikliausi ar gebės geriausiai apsiginti nuo priešininkų atakų. Be vartininko, ginančio komandos vartus, aikštėje vienu metu žaidė keturi vienos komandos atstovai. Kova vyko labai permainingai, ir savo grupėje „Deutschfans“ liko treti. Tai lėmė tolesnę komandos kovą dėl 7 – 9 vietų futbolo dalyje.

Nors galutinėje konkurso lentelėje Jonavos R.Samulevičiaus progimnazijos komanda „Deutschfans“liko penkti ir nelaimėjo pagrindinio prizo, visų nuotaika išliko puiki. Juk smagi diena tarp bendraminčių ne mažiau vertinga nei kelionė.

Didelis ačiū Jonavos R.Samulevičiaus progimnazijos bendruomenei už šiltą palaikymą ir dar kartą sveikiname konkurso dalyvius: Gabrielę Makaravičiūtę, 6b klasė; Augustę Vitkauskaitę, 6e klasėRoką; Macijauską, 6d klasė; Liutaurą Komičių, 6a klasė; Mindaugą Motiekaitį, 6a klasė; Henrik Molitor, 6a klasė.

Taip pat didelė padėka mokytojams Alai Jonušienei, Dianai Sadauskienei ir Aleksandrui Mugeniui, padėjusiems pasiekti tokių puikių rezultatų.

Vokiečių kalbos mokytoja Rasa Striupaitienė

Goethe‘s Institut Vilnius ir R.Striupaitienės nuotraukos