Raimundo Samulevičiaus 80-tųjų gimimo metinių paminėjimas progimnazijoje

Mūsų mokyklos pradinukai, 5 – 8 klasių mokiniai dar kartą prisiminė Samulevičių šeimos istoriją, kūrybinį palikimą. Vėliau pradinukai dirbo kūrybinėse dirbtuvėse „Aš kuriu, kurk ir Tu“. Penktų klasių mokiniai , lydimi klasių vadovių iškeliavo į Praulius, į Samulevičių sodybą – muziejų. Ten, linksmai leido laiką su Krašto muziejaus darbuotojais. Kartu su Gitana Daugirdiene mokiniai atliko įvairias užduotis, dalyvavo estafetėse, kūrė šūkius ir iškilmingai buvo „pakrikštyti samulevičiukais“. „Samulevičiukus“ pasveikino progimnazijos direktorius Artūras Jagelavičius.  Šeštokai puošė, aplikavo, piešė laikrodžius, remdamiesi biografiniu D. Marcinkevičienės leidiniu „Buvo mylimi – teliks neužmiršti“. Septintokai, perskaitę R. Samulevičiaus „Laišką sau“, ištraukas iš kūrinio „Pasiklydęs tarp žvaigždžių“ rašė laiškus šiuo metu sergantiems savo  bendraamžiams, linkėjo jiems daug svajonių ir stiprybės, gyvenant su sunkia liga. („Kaip Tu laikaisi? Tau viskas bus gerai. Tiesiog tikėk. Tikėk, kad Tu pasveiksi, tikėk tuo iš visos širdies ir tai tikrai įvyks. Tik pažiūrėk, koks gražus ruduo už lango. Krenta gražūs spalvoti lapai. Tai tiesiog nuostabu. Jei Tau dabar liūdna: pažiūrėk pro langą, pralinksmėk. Iki, Tavo draugas Domas). Aštuntokai, remdamiesi Raimundo Samulevičiaus kūryba,  kūrė instaliacijas „Paukšti, ateik čia“ .

Tuo metu mokyklos svečiai keliavo per muzikos (mokyt. R. Petrusevičienė), teatro (mokyt. I. Šviesaitė), kūrybinių darbelių (mokyt. D. Lapėnienė), robotikos (mokyt. Č. Laurinavičius), matematikos (mokyt. A. Jonušienė), „Mokomės kitaip“(mokyt. A. Vismantaitė), anglų kalbos (mokyt. L. Kantauskienė, V. Pilipavičienė) kūrybines stoteles. Mokytojams talkininkavo Mokinių tarybos mokiniai.

Dieną baigėme, dalyvaudami solidarumo bėgime „Gelbėkit vaikus“. Čia mums talkino savanoris Naglis Petkevičius.

Samulevičių šeima garsėjo savo kūrybiškumu, svetingumu, atjauta,  tolerancija. Savo veikla siekėme parodyti, kad esame kūrybiški, svetingi, jautrūs.

Direktoriaus pavaduotoja Aldona Gailienė

Jūs esate čia: Pradžia Raimundo Samulevičiaus 80-tųjų gimimo metinių paminėjimas progimnazijoje